”Jur să îmi apăr țara, chiar cu prețul vieții. Asta au jurat astăzi 40 de tineri pompieri militari, care au depus Jurământul de credință în fața țării! Am fost onorat și emoționat să iau parte alături de ei la acest moment de început al carierei militare! Tot astăzi se împlinesc și 85 de ani de la înființarea primei subunități de pompieri militari din județul Bistrița-Năsăud. Vă prețuiesc și vă mulțumesc pentru ceea ce faceți zi de zi pentru comunitatea noastră! Felicitări dlui. Colonel Constantin Florea, pentru modul profesionist în care conduce această structură de elită a statului român și tuturor membrilor ISU Bistrița-Năsăud! La mulți ani dragi eroi!”, spune deputatul PSD Bogdan Ivan, care a participat la festivitățile organizate la ISU Bistrița.
85 de ani de la înființarea primei subunități de pompieri militari din Bistrița-Năsăud
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Cât de sănătoasă e populația județului. Bolile care câștigă teren
- Ursul a intrat în curtea unei gospodării din Teaca. S-a trimis mesaj Ro-Alert
- Meșterul Leon Burbulea, recompensat pentru promovarea României în Japonia
- Dan Coman: Știți ce puteți face pentru literatura română? Să cumpărați o carte!
- Alin Ușeriu, ”vizionarul faptelor concrete”, premiat de Instituția Prefectului
- Cod galben prelungit: temperaturi ridicate, caniculă, disconfort termic
- Ceremonie în Piața Centrală din Bistrița de Ziua Drapelului Național








Comentarii recente