”Jur să îmi apăr țara, chiar cu prețul vieții. Asta au jurat astăzi 40 de tineri pompieri militari, care au depus Jurământul de credință în fața țării! Am fost onorat și emoționat să iau parte alături de ei la acest moment de început al carierei militare! Tot astăzi se împlinesc și 85 de ani de la înființarea primei subunități de pompieri militari din județul Bistrița-Năsăud. Vă prețuiesc și vă mulțumesc pentru ceea ce faceți zi de zi pentru comunitatea noastră! Felicitări dlui. Colonel Constantin Florea, pentru modul profesionist în care conduce această structură de elită a statului român și tuturor membrilor ISU Bistrița-Năsăud! La mulți ani dragi eroi!”, spune deputatul PSD Bogdan Ivan, care a participat la festivitățile organizate la ISU Bistrița.
85 de ani de la înființarea primei subunități de pompieri militari din Bistrița-Năsăud
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Crește tariful de încărcare a mașinilor electrice la stațiile publice din Bistrița
- Fabrica de Idei Estivale – Vacanța la Bibliotecă, ediția a X-a, 6-31 iulie
- ”Andreanum 800 – lege şi constituție la sașii transilvăneni”, în Piața Centrală
- Primăria Bistrița se reorganizează. Cum arată noua organigramă
- Contract semnat pentru regenerarea urbană a zonei Independenței Nord
- Se intensifică valul de căldură: cod portocaliu în Bistrița-Năsăud
- Jucătoarele și stafful Gloriei au devenit cetățeni de onoare ai județului








Comentarii recente