Proiectul “Zero Carbon Cities” (https://urbact.eu/zero-carbon-cities) derulat în cadrul Programului URBACT III, reunește 6 orașe cu scopul înțelegerii corecte a procesului de elaborare a obiectivelor de dezvoltare bazate pe date științifice ținând cont de contextul local, și de a găsi sprijin în elaborarea unor măsuri cu impact cuprinse în Planurile Integrate de Acțiune pentru atingerea neutralității climatice.
Bistrița pe calea tranziției spre un oraș cu zero emisii până în 2050
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Tricolorul, înălțat pe catarg la Bistrița. Drapel pe Vf. Ineu din Munții Rodnei
- S-au tras la sorți grupele Ligii Campionilor. Cu cine va juca Gloria Bistrița
- Încă un protest spontan la RAAL. Neplătiți, oamenii au oprit lucrul
- Primăria Bistrița se reorganizează. Cum arată noua organigramă
- Până în 10 iulie, la Bistrița se fac marcaje longitudinale și pentru treceri de pietoni
- Aquabis face angajări
- Sub ”cupola de foc”: cod portocaliu, apoi cod roșu în Bistrița-Năsăud









Comentarii recente