Gloria a luat două goluri la Târgu Mureş

Formaţia FCM Târgu Mureş a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), echipa Gloria Bistriţa, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I.

Ambele goluri au fost înscrise de Didi ’18, ’39.

FCM Târgu Mureş a deschis scorul, în minutul 18, cu un şut al lui Didi în urma unei pase de la Szilagyi.

Didi a majorat diferenţa de pe tabela de marcaj, în minutul 39, cu o lovitură de cap de la aproximativ 7 metri, după un corner executat de Vasilache.

FCM Târgu Mureş: 22. Balauru – 15. Rus, 33. Fernandes, 17. Iencsi, 24. Szilagyi – 83. Vasilache, 19. Fl. Dan (7. Petcuţ ’79), 90. Issa Ba (23. Matei ’66), 6. Astafei – 10. Didi, 80. Zaharia (9. Ruiz ’46). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Gloria Bistriţa: 12. Irimia – 3. Tudose (16. R. Mărginean ’10), 27. Szukala, 6. Corallo, 18. Cafasso – 14. Achim, 23. Mandea (8. D’Agostino ’59), 29. Anton, 2. C. Petre (26. Iordache ’71) – 30. Băjenaru, 9. Cavalli. Antrenor: Nicolae Manea