Gloria a remizat cu Milsami din Republica Moldova în al treilea amical de la Braşov

Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1, golurile fiind marcate în ultimele zece minute. Formaţia antrenată de Nicolae Manea a deschis scorul prin Cornel Predescu din penalty, dar a fost egalată în final.

Adversara Gloriei în cel de-al treilea joc de verificare al stagiului de pregătire de la Braşov a fost sâmbătă seara echipa FC Milsami-Ursidos Orhei, locul 4 în ediţia trecută a primei ligi din Republica Moldova şi totodată finalista Cupei Moldovei.

”Alb-albaştrii” au marcat primii în minutul 81, din lovitură de la 11 metri, prin Cornel Predescu (foto). Guilermo a a egalat pentru Milsami în minutul 88 şi a stabilit scorul final, 1-1.

În prima repriză, Gloria a avut următoarea alcătuire: Bota (Caparco 23) – Traşcă, Peica, V. Năstase, Reano – Țârcă, Enescu, Anton, Ayza – Bărbulescu, Bratu.

În partea a doua au jucat: Lăzăreanu (Oghinciuc 67) – Bamba, Daniel Stan, Canon, Cafasso – Al. Stan, Romario, Feher, Markisio – Predescu, Laio.

Precedentele meciuri ale Gloriei: 1-0 cu Pandurii Tg. Jiu (gol Laio Azeredo dos Santos) şi 1-2 cu Concordia Chiajna (gol Florin Țârcă).

Echipa bistriţeană încheie cantonamentul de la Braşov duminică, atunci când o întâlneşte pe Săgeata Drăguş (Liga a V-a).