Gloria Bistriţa – Voinţa Livezile, 0-0 într-un meci amical

Gloria Bistriţa (Liga a II-a) si Voinţa Livezile (Liga a III-a) au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul amical disputat vineri 29 iulie, pe Stadionul Gloria.

Gloria în prima repriză: Igor – Levente, G. Lazăr, Cuciula, Dobrea – Rogozan, Feher – Păcurar, Curtuiuş, Danciu – Rafael. A mai intrat: Botoşer.

Gloria în repriza secundă: Albuţ – Tudose, Frăsinescu, V. Năstase, Velcovici – Keita, Anton, R. Mărginean, Cafasso – Predescu – Silvăşan. Au mai jucat: Irimia, V. Florea, Pădurariu.

În următoarea partida de verificare, programata vineri 5 august, de la ora 18:00, pe Stadionul Gloria, echipa antrenată de Nicolae Manea va juca în compania celor de la FC Maramureş Universitar Baia Mare (Liga a II-a).