”În ședința de plen am vorbit despre reducerea impozitului la autoturisme. M-am bucurat foarte mult când taxa de timbru a fost scoasă, lege pentru care am și votat de altfel, în urma căreia românii au reușit să-și înmatriculeze mașinile fără să mai plătească acele sume mari de bani. În același timp ar trebui să facem ceva și cu impozitul, care este foarte mare la mașinile de peste 2.000-3.000 cm2. Din cauza acestui impozit, românii își înmatriculează mașinile în Bulgaria sau alte țări. Propun reducerea impozitului ca să-i putem ajuta să-și înmatriculeze mașinile în România”, a menționat deputatul Ionuț Simionca, președintele PMP Bistrița-Năsăud.
Ionuț Simionca propune reducerea impozitului la autoturisme
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Aplicația Aquabis: index, facturi, sesizări, info, gestionate direct de pe telefon
- Ziua Porților Deschise la Penitenciarul Bistrița
- S-au copt cireșele pietroase. Cât costă kg la Stațiunea Pomicolă Bistrița
- Cetatea Bistrița prinde viață. Programul Zilelor Medievale, 26-28 iunie
- În continuare cod galben de caniculă și disconfort termic în Bistrița-Năsăud
- Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- În școlile din Bistrița vor fi montate 50 de grădini verticale inteligente








Comentarii recente