Jandarmii bistrițeni, în top la culturism și tenis de masă

Cei doi jandarmi bistrițeni care duc pasiunea la performanţă, Alexandru Sucutărdean şi Dorel Nistor, au ocupat locuri fruntaşe la campionatele la care au participat, informează Inspectoratul de Jandarmi Județean.

Plutonier Alexandru Sucutărdean şi plutonier major Dorel Nistor nu ratează nicio competiţie şi, de regulă, se întorc acasă cu premii frumoase drept recompensă pentru efortul lor.

Alexandru Sucutărdean a obţinut medalia de bronz la Campionatele Balcanice de Culturism, desfășurate în Cacak, Serbia. Pentru acest campionat, România a format trei loturi naționale distincte, având 40 de sportivi și delegați pentru Campionatele Europene, 34 respectiv 22 de membri pentru prima și a doua etapă a Campionatelor Balcanice.

Pentru Alexandru, acesta este cel de-al 5-lea premiu obţinut în mai puţin de un an, o dovadă că perseverenţa duce la performanţă în orice domeniu.

El a început deja pregătirea pentru următoarea provocare: Cupa României la Culturism şi Fitness, care va fi organizată în data de 20 mai la Reghin, judeţul Mureş.

Dorel Nistor a ocupat locul I tot la acest sfârşit de săptămână, în urma participării la competiţia de tenis de masă Cupa Primăverii – Open în cadrul turneului Amatour, care a fost organizată la Dej. La acest turneu s-a jucat la 14 mese, iar concurenţii care au participat la această competiţie au fost din Bistriţa, Cluj-Napoca, Târgu Mureş, Vişeu, Gherla, Reghin, Dej, Râmnicu Sărat.