Politică Sport

PNL şi PDL, plus UDMR, au făcut echipă împotriva Primăriei. Festival de goluri în Schulerwald (FOTO)

Aleşii locali au demonstrat că ştiu să joace şi fotbal, nu numai să dezbată proiecte pentru municipiu. Alin Seserman, Gelu Muthi, Filip Moisil, Mihai Sărmăşan şi Antal Attila, adică formaţia Consiliului Local, au remizat cu echipa angajaţilor Primăriei Bistriţa, într-o partidă de vacanţă disputată în Schulerwald.

Alianţa PDL-PNL a fost la putere în Pădurea Schulerwald. Formaţia Consiliului Local a fost compusă din Mihai Sărmăşan (PDL), Filip Moisil (PDL), portari cu rândul, Antal Attila (UDMR), care a înscris o dată, Gelu Muthi (PNL) şi căpitanul Alin Seserman (PDL), vârfuri de lance şi marcatori a câte două goluri.

Echipa Primăriei Bistriţa a fost condusă din teren de Traian Ionele.

Lovitura de începere a meciului a fost dată de consilierul municipal Sorin Hangan, preşedintele interimar al PNL Bistriţa, care a făcut galerie alături de colegii săi Marius Armean (PNL) şi Iosif Molnar (PSD).

La scorul de 5-4 pentru Primărie, viceprimarul George Avram (PSD), aflat pe margine, a ţâşnit în teren, a preluat balonul şi a înscris în poarta municipalităţii, spre amuzamentul celor prezenţi. Bineînţeles, golul nu a fost contabilizat în dreptul Consiliului Local. Până la urmă, întâlnirea amicală s-a încheiat la egalitate, 8-8, după două reprize a câte 20 de minute. De la egal la egal, amical.

Mai multe imagini, pe pagina noastră de Facebook!

1 fotbal consiliu local 2 fotbal sorin hangan 3 fotbal alin seserman 4 fotbal cl pmb 5 fotbal cl pmb 6 fotbal mihai sarmasan 7 fotbal gelu muthi 8 fotbal cl pmb