Un jandarm și doi polițiști bistrițeni, în top la campionatul de tenis de masă al MAI

În perioada 26-31 martie, în Constanța s-a desfășurat etapa finală a Campionatului de tenis de masă al Ministerului Afacerilor Interne.

La această competiție au participat sportivii care s-au calificat în etapa finală, pe categorii de vârstă, din cadrul tuturor structurilor MAI.

Jandarmul Dorel Nistor și-a confirmat încăvaloarea și a obținut locul 1 la categoria sa de vârstă (35-45 de ani) . El are la activ numeroase premii obținute în urma participării ca amator la competițiile de tenis de masă organizate la nivel național.

Inspectoratul de Poliție Județean Bistrița-Năsăud a fost reprezentat în competiție la două categorii, de către Sorin Pop și Viorel Andrecuţ.

Criminalist în cadrul IPJ Bistrița-Năsăud, Sorin Pop a obținut medalia de bronz la categoria 35 de ani, iar Viorel Andrecuț s-a clasat pe locul 4 la categoria +45 de ani.