”Astăzi, 13 septembrie, a avut loc începutul noului an școlar, 2021-2022! Din păcate, aflându-ne în continuare sub efectul pandemic, nu am putut să ne bucurăm pe deplin de însemnătatea momentului, purtând cu noi, acasă și în inimile noastre, bucuria unui nou început. Traversăm vremuri tulburi, în care, noi cei mai mari, avem obligația de ai proteja și de a-i învăța pe cei mai mici să se protejeze împotriva unui rău nevăzut. Cu toate astea, vă asigurăm de toată implicarea noastră, atât la nivelul administrației locale cât și a conducerii liceului nostru, pentru ca elevii din școlile noastre să beneficieze de cele mai bune condiții de siguranță și învățare! Le urăm pe această cale, mult succes tuturor elevilor și deopotrivă cadrelor didactice, în noul an școlar!”, a transmis primarul comunei Prundu Bârgăului, Doru Crișan.
Primarul Doru Crișan, mesaj la început de an școlar
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Prima zi de cod roșu. Puținii oameni de pe străzi au căutat umbra copacilor
- Cum va fi sărbătorit hramul Bisericii ”Sf. Apostoli Petru și Pavel” din Bistrița
- Vom vedea din nou artificii pe cerul Bistriței. Cât va dura spectacolul pirotehnic
- Ministerul Sănătății: Finanțare record pentru SCJU Bistrița. Plățile, la zi
- Puncte de hidratare pe stradă, dar și în biserici. Recomandările autorităților
- Bistrița-Năsăud, sub cod roșu de caniculă până miercuri 1 iulie
- DR-12 – oportunitate de finanțare pentru tinerii fermieri








Comentarii recente