”Astăzi, 13 septembrie, a avut loc începutul noului an școlar, 2021-2022! Din păcate, aflându-ne în continuare sub efectul pandemic, nu am putut să ne bucurăm pe deplin de însemnătatea momentului, purtând cu noi, acasă și în inimile noastre, bucuria unui nou început. Traversăm vremuri tulburi, în care, noi cei mai mari, avem obligația de ai proteja și de a-i învăța pe cei mai mici să se protejeze împotriva unui rău nevăzut. Cu toate astea, vă asigurăm de toată implicarea noastră, atât la nivelul administrației locale cât și a conducerii liceului nostru, pentru ca elevii din școlile noastre să beneficieze de cele mai bune condiții de siguranță și învățare! Le urăm pe această cale, mult succes tuturor elevilor și deopotrivă cadrelor didactice, în noul an școlar!”, a transmis primarul comunei Prundu Bârgăului, Doru Crișan.
Primarul Doru Crișan, mesaj la început de an școlar
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Mai multe localități din Bistrița-Năsăud, lovite de grindină
- Pompierii voluntari, care sar primii în ajutor, s-au întrecut la Bistrița
- Primii artiști confirmați pentru ediția din acest an a Zilelor Bistriței, 10-12 iulie
- Ce rezultate a obținut, până acum, chirurgia robotică la Bistrița
- Peste 5,4 kilometri de piste de biciclete prind contur în comuna Maieru
- Bilete de tratament balnear în stațiuni prin Casa de Pensii, Seria 5/2026
- Poliția Locală: Atenție! Ce riscă bistrițenii care tulbură liniștea publică în oraș








Comentarii recente