Spitalul Judeţean de Urgenţă Bistriţa angajează cinci medici, anunţă managerul Gabriel Lazany, întrucât este nevoie de mai mulţi doctori la Unitatea de Primire a Urgenţelor. Salariile sunt atractive după ce acestea au fost mărite de Guven de la 1 martie. Astfel, potrivit lui Lazany, un medic primar de gradaţia a cincea are salariul de încadrare 16.700 de lei la care se adaugă sporurile de secţie, gărzile, etc. Astfel, medicii câştigă peste 3000 de euro, ca în vest. “Dacă scazi cheltuielile pe care le ai acolo în Germania, trăieşti în România şi salariile sunt pe măsură”, a spus Lazany.
Spitalul Judeţean de Urgenţă Bistriţa angajează cinci medici. Ce posturi sunt disponibile
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Restricții de circulație pentru autovehiculele de peste 7,5 tone
- Aquabis: Folosiți apa cu prudență și responsabilitate, doar în scopuri esențiale
- Puncte de hidratare pe Pietonalul Liviu Rebreanu, în Piața Decebal și la Big
- Bisericile oferă spațiu răcoros pentru odihnă și apă pentru hidratare
- S-au tras la sorți grupele Ligii Campionilor. Cu cine va juca Gloria
- Tricolorul, înălțat pe catarg la Bistrița. Drapel pe Vf. Ineu din Munții Rodnei
- Sub ”cupola de foc”: cod portocaliu, apoi cod roșu în Bistrița-Năsăud









Comentarii recente