4×4! Gloria – Bucovina 2-1 (FOTO)

Gloria Bistriţa a reuşit a patra victorie din tot atâtea partide amicale disputate în această iarnă, impunându-se cu 2-1 (1-1), pe teren propriu, în faţa ocupantei locului 7 în Seria I a Ligii a III-a, Bucovina Pojorâta. Ambele goluri ale gazdelor au fost marcate de Marius Curtuiuş. Formaţia pregătită de Cristian Coroian şi Sandu Negrean susţine în această săptămână încă două meciuri de verificare, cu Rapid CFR Suceava (Liga a II-a) şi Sănătatea Cluj (Liga a III-a).

4 februarie, amicalul nr. 4, al 4-lea succes. Oaspeţii au deschis scorul în primele zece minute prin Alin Pădurariu, transferat în această iarnă chiar de la Gloria, însă Marius Curtuiuş a egalat imediat şi a stabilit scorul pauzei. Tot Curtuiuş a înscris golul victoriei, la puţin timp după reluare.

Coroian şi Negrean au trimis în teren următorul 11: Oghinciuc – Țârcă, Hasnăş, Fizeşan, Părăvan – Matiş, Feher, Jarda, O. Bucur – Colţa, Curtuiuş. Până la final au mai intrat Uilean, Budăcan, Hlinca, Chibulcutean, D. Sănmărtean, Câmpean, R. Mărginean, Nalaţi, Polgar, Brumă, Al. Pop, Peica, C. Bucur.

Echipa bistriţeană are programate încă două partide de pregătire în această săptămână. Miercuri 5 februarie, de la ora 13.00, adversară va fi Rapid CFR Suceava (locul 11 în Seria I a Ligii a II-a), iar vineri 7 februarie, de la ora 14.30, Sănătatea Cluj (locul 9 în Seria 5 a Ligii a III-a).

Până acum, Gloria Bistriţa a obţinut patru victorii în amicale: 2-0 cu FCM Baia Mare, 7-2 cu Unirea Jucu, 3-0 cu Arieşul Turda şi 2-1 cu Bucovina Pojorâta.

Liga a II-a reîncepe în 1 martie cu etapa a 15-a, atunci când Gloria (locul 3 în Seria 2) va întâlni în deplasare formaţia FC Bihor Oradea.

Mai multe fotografii, pe pagina noastră de Facebook!