Gloria Bistriţa – Rapid CFR Suceava 1-1 (FOTO)

Echipa antrenată de Cristian Coroian şi Sandu Negrean a remizat pe teren propriu cu divizionara secundă Rapid CFR Suceava, scor 1-1 (0-0) în al cincilea meci de verificare al iernii, întrerupând astfel şirul victoriilor consecutive. Până la reluarea Ligii a II-a, în 1 martie, Gloria se va pregăti la Stadionul ”Jean Pădureanu” din Bistriţa, unde va susţine o nouă serie de partide amicale.

Pe un teren greu, alunecos pe multe porţiuni, cele două echipe au terminat la egalitate atât la pauză (0-0), cât şi la final (1-1). Țegle a deschis scorul pentru Gloria, însă oaspeţii, penultimul loc în Seria I a Ligii a II-a, au egalat rapid prin M. Negru.

Echipa de start a Gloriei: Albuţ – Budăcan, Hlinca, Chibulcutean, D. Sănmărtean – Polgar, R. Mărginean, Țegle, M. Chiţu – Al. Pop, Brumă. În repriza secundă au intrat Oghinciuc, Țârcă, Fizeşan, Peica, Mariş, Câmpean, Nalaţi, Feher, O. Bucur, Colţa, Curtuiuş.

Formaţia bistriţeană se va pregăti la Bistriţa până la reluarea campionatului (1 martie), urmând să dispute şi alte meciuri amicale.

Primul dintre ele, vineri 7 februarie, de la ora 14.30, pe teren propriu. Adversară va fi Sănătatea Cluj (locul 9 în Seria 5 a Ligii a III-a).

Rezultatele de până acum: 2-0 cu FCM Baia Mare, 7-2 cu Unirea Jucu, 3-0 cu Arieşul Turda, 2-1 cu Bucovina Pojorâta, 1-1 cu Rapid CFR Suceava.