(FOTO-VIDEO) S-a încheiat edița 2018 a evenimentului ”Crăciun în Bistrița-Năsăud”. În a treia zi, la Muzeul Bistrița au colindat grupuri din județ și nu numai, vizitatorii au fost așteptați cu bucate tradiționale de pe Văile Țibleșului, Ilvelor, Șieului și Budacului, iar Ansamblul Profesionist ”Dor Românesc” și Alexa Dragu, participantă la ”Vocea României”, au încheiat sărbătoarea.
”Crăciun în Bistrița-Năsăud”, ultima zi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Aplicația Aquabis: index, facturi, sesizări, info, gestionate direct de pe telefon
- Ziua Porților Deschise la Penitenciarul Bistrița
- S-au copt cireșele pietroase. Cât costă kg la Stațiunea Pomicolă Bistrița
- Cetatea Bistrița prinde viață. Programul Zilelor Medievale, 26-28 iunie
- În continuare cod galben de caniculă și disconfort termic în Bistrița-Năsăud
- Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- În școlile din Bistrița vor fi montate 50 de grădini verticale inteligente








Comentarii recente