Elevii care frecventează cercul de electronică la Palatul Copiilor din Bistrița, sub coordonarea profesorului Dorel Nicoară, au obținut rezultate foarte bune la Concursul Național ” Învățăm să inventăm” de la Iași: trei locuri I, două locuri II la categoriile ” Proiecte tehnice liceu/ gimnaziu”, și un loc II la categoria “Roboți SUMO-liceu”.
Micii inventatori de la Palatul Copiilor din Bistrița, premiați la un concurs național
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Aplicația Aquabis: index, facturi, sesizări, info, gestionate direct de pe telefon
- Ziua Porților Deschise la Penitenciarul Bistrița
- S-au copt cireșele pietroase. Cât costă kg la Stațiunea Pomicolă Bistrița
- Cetatea Bistrița prinde viață. Programul Zilelor Medievale, 26-28 iunie
- În continuare cod galben de caniculă și disconfort termic în Bistrița-Năsăud
- Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- În școlile din Bistrița vor fi montate 50 de grădini verticale inteligente








Comentarii recente