(FOTO) Peste 350 de saci cu gunoi s-au adunat în urma acțiunii de salubrizare organizată sâmbătă la Anie, în pădurea de pini, de Mihai Scridonesi, la care a participat și Vlad Grigoraș, împreună cu cei care formează inițiativa ”Oameni pentru oameni”. ”Vom continua să ne implicăm ori de câte ori va fi nevoie. Mulțumesc tuturor în parte și vă respect”, a scris pe Facebook Mihai Scridonesi.
Anieșul, mai curat. S-au strâns 350 de saci cu gunoi într-o singură zi
2 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- Ovidiu la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- eu la Din 1 iulie, în zonele de blocuri, biodeșeurile se depun în containerele maro
- cetateanul Kane™ la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Elie la Ursul a intrat în curtea unei gospodării din Teaca. S-a trimis mesaj Ro-Alert
- Gigi Contra la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Cât de sănătoasă e populația județului. Bolile care câștigă teren
- Ședință CL în 30 iunie: Adrian Crișan, cetățean de onoare al Bistriței
- Bistrița-Năsăud are cea mai tânără populație din Regiunea Nord-Vest, dar …
- Din 1 iulie, în zonele de blocuri, biodeșeurile se depun în containerele maro
- Cod galben: temperaturi deosebit de ridicate, caniculă, disconfort termic
- Ursul a intrat în curtea unei gospodării din Teaca. S-a trimis mesaj Ro-Alert








frumos din partea celor care au strins problema e de unde atita gunoi?
as putea spune ca ar fi indicat sa nu mai stringeti voi , lasa-ti pe ei sa stea in gunoaie pina le vine mintea la cap, ca acuma le este in partea opusa.
S-ar zice ca s-a rezolvat in padurea de pini. Dar Doamne , Doamne , multe locuri cu gunoaie mai sunt in Anies si pretudindeni. Din pacate numarul “voluntarilor” care arunca deliberat / organizat / intentionat este mult mai mare decat numarul voluntarilor care incearca sa faca curat. Am vazut si eu multi saci si pungi de gunoaie duse (cel mai probabil) cu masini personale in padurea din Sigmir , cea prin care trece drumul judetean. Canistre in care era benzina sau ulei (de lant) , pungi si diverse haine se gasesc fara sa cauti musai in mai toate padurile judetului. Aceasta este “civilizatia” plasticului. Pana cand nu se vor utiliza numai ambalaje biodegradabile cam tot asa vor sta lucrurile. Cinste d-lor Scridonesi si Grigoras pentru organizare si tinerilor “verzi” (chiar daca cei mai multi sunt cu tricouri galbene) pentru implicare . Dupa aceasta actiune organizatorii pot face spre toamna o excursie in zona pentru cules de ciuperci.Ar fi o ocazie sa vada perpetuarea speciilor (de ciuperci, desigur!) precum si a obiceiurilor din zona.