”Am avut azi bucuria de a participa la Palatul Culturii la o frumoasă manifestare culturală, organizată de reprezentanții comunității maghiare din județul nostru și dedicată sărbătorii creștine a Nașterii Domnului, sub numele “Bucură-te Cer, bucură-te Pământ”. Este important ca toți creștinii, indiferent de etnia căreia aparțin, să dea dovadă de toleranță, comunicare, respect reciproc și atenție față de nevoile celorlalți, așa cum spiritul Sfintei Sărbători a Crăciunului o cere. Administrația Municipiului Bistrița este alături de comunitatea maghiară a orașului nostru, pe care o susține în activitățile ei. Suntem un oraș european, multietnic, multiconfesional, respectăm valorile europene și dorim să conviețuim în bunăstare și înțelegere, dând posibilitatea tuturor etniilor să își conserve valorile culturale specifice. Fie ca spiritul Crăciunului să intre în casele și familiile noastre și să aducă pace, liniște, speranță și gânduri bune!”, a menționat viceprimarul Bistriței Cristian Niculae.
“Bucură-te Cer, bucură-te Pământ” la Palatul Culturii. ”Să dăm dovadă de toleranță și respect reciproc”
6 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- Jungla la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Mihai la Dan Coman: Știți ce puteți face pentru literatura română? Să cumpărați o carte!
- Pica tencuiala peste flori la Cum și de când se va schimba la față unul dintre simbolurile Bistriței
- cata la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Brico la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Jucătoarele și stafful Gloriei au devenit cetățeni de onoare ai județului
- Două mașini s-au ciocnit într-o intersecție de pe Bulevardul Independenței
- Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Se intensifică valul de căldură: cod galben, urmat de cod portocaliu
- Cât de sănătoasă e populația județului. Bolile care câștigă teren
- Ședință CL în 30 iunie: Adrian Crișan, cetățean de onoare al Bistriței
- Bistrița-Năsăud are cea mai tânără populație din Regiunea Nord-Vest, dar …















Campania continuă!
Prin asta, administratia locala isi arata respectul fata de celelalte comunitati din orasul nostru care sunt des desconsiderate.
salutam si prezenta viceprimarului DIN BECLEAN MATHE STEFAN ,un om de mare onoare si caracter .cu mult respect un mare grup de romani din Beclean si nunumai…….
Toti suntem oameni pana la urma! Sa-i ajute Dumnezeu pe maghiari si pe romani! Sa traiti domnulr Nicolae pentru ca ati fost cu noi in ziua asta importanta!
Trebuie sa dam dovada de respect și acest lucru îl putem obține doar tolerandu-i pe ceilalți… Indiferent de culoare sau etnie suntem oameni…. Felicitări domnule viceprimar ca ati fost alături de noi la acest eveniment.
Felicitari celor care au initiat acest eveniment!Nu conteaza ce etnie suntem.Mai presus de orice,suntem oameni si trebuie sa ne respectam reciproc. Sarbatori fericite!