”A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud împreună cu operatorul de colectare Supercom lansează o nouă campanie de colectare #GRATUITĂ a deșeurilor voluminoase din #ComunaBudacuDeJos, în data de 12 octombrie 2021. În categoria deșeurilor voluminoase intră fotolii, canapele, saltele, mobilier de grădină, jucării de dimensiuni mari – tobogane, biciclete, piscine gonflabile, covoare sau alte bunuri de folosință îndelungată. Cetățenii sunt rugați să scoată aceste bunuri în fața porții!”, anunță administrația comunei Budacu de Jos.
Budacu de Jos: Campanie de colectare a deșeurilor voluminoase
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Aplicația Aquabis: index, facturi, sesizări, info, gestionate direct de pe telefon
- Ziua Porților Deschise la Penitenciarul Bistrița
- S-au copt cireșele pietroase. Cât costă kg la Stațiunea Pomicolă Bistrița
- Cetatea Bistrița prinde viață. Programul Zilelor Medievale, 26-28 iunie
- În continuare cod galben de caniculă și disconfort termic în Bistrița-Năsăud
- Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- În școlile din Bistrița vor fi montate 50 de grădini verticale inteligente








Comentarii recente