În prima zi în care Livada TeTa din Pinticu Tecii și-a deschis porțile pentru amatorii de mere a venit foarte multă lume, de la copii, la adulți, să se bucure de roadele bogate ale pomilor încărcați cu mere roșii și galbene. Culesul este abia la început așa că, dacă doriți să vă culegeți singuri merele pentru la iarnă pentru numai 2 lei pe kilogram, puteți profita de ocazie. Oportunitatea e valabilă până la sfârșitul acestei luni zilnic între 8.00 și 18.00, inclusiv duminica.
Forfotă în ferma pomicolă de la Pinticu Tecii. Culesul de mere e în toi (FOTO)
2 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- Vasile la Cercetătorii vor să afle care sunt fructele cu randament mare la suc. Ce proiect are SCDP
- Balan Marius -Horea- ecologist la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
- Zoran la Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- Ursescu la Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- Reper fals la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Exercițiu de simulare a producerii inundațiilor în bazinul hidrografic Sălăuța
- Campioana Gloria Bistrița și-a aflat programul în noua ediție a Ligii Florilor
- Festivalul Cireșelor: Concert folcloric extraordinar ”Dor Românesc”
- Cercetătorii vor să afle care sunt fructele cu randament mare la suc. Ce proiect are SCDP
- Gloria se pregătește pentru viitorul sezon. Cantonament și meciuri amicale
- Utilaje multifuncționale noi pentru Bistrița. Primele două au fost livrate
- ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”








Faină treabă. Să ai posibilitatea să alegi între mere românești la doar 2 lei/kg, ori să cumperi mere de cauciuc din Polonia la 6 lei/kg, nu-i greu de ales, doar un pic de efort, dar merită din plin. Felicitări proprietarilor, spor și sănătate celor care culeg.
PĂREREA MEA !
Da! Alegerea nu e grea deloc. Câți dintre cei de departe nu și-ar dorii măcar să simtă aroma merelor românești?