La Bistrița se va organiza în zilele de 31 iulie, 1 și 2 august o campanie de sterilizări gratuite pentru câini și pisici comunitari sau cu stăpân în incinta adăpostului public de pe strada Simpozionului. Scopul acestei campanii este acela de a stopa înmulțirea necontrolată, dar și abandonul animalelor.
Campanie de sterilizări gratuite pentru câini și pisici
1 comentariu
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- Krauss Johann Dieter preot paroh emerit la ”Steaguri medievale”: Expoziție în Biserica Evanghelică din Herina
- donQ la Guvernul Veștea: Diana Morar – vicepremier, Bogdan Ivan – la Energie
- Alina P la Ziua Porților Deschise la Penitenciarul Bistrița
- Marius la Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- Georgeta Deac la Sute de turiști au luat cu asalt Munții Rodnei să admire rododendronul
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Aplicația Aquabis: index, facturi, sesizări, info, gestionate direct de pe telefon
- Ziua Porților Deschise la Penitenciarul Bistrița
- S-au copt cireșele pietroase. Cât costă kg la Stațiunea Pomicolă Bistrița
- Cetatea Bistrița prinde viață. Programul Zilelor Medievale, 26-28 iunie
- În continuare cod galben de caniculă și disconfort termic în Bistrița-Năsăud
- Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- În școlile din Bistrița vor fi montate 50 de grădini verticale inteligente









Eu cred ca e de datoria oricarui veterinar sa faca sterilizare,in orice sat sau comuna,acolo sunt mai multe animale domestice