Conform proiectului de buget pe anul 2017, municipalitatea a structurat principalele obiective de investiții în oraș și în localitățile componente, din bugetul propriu, după cum urmează:
Care sunt obiectivele majore de investiții în Bistrița anul acesta
3 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- cata la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Brico la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Mediul, spre mare la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Alex la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Balan Marius -Horea- ecologist la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Jucătoarele și stafful Gloriei au devenit cetățeni de onoare ai județului
- Două mașini s-au ciocnit într-o intersecție de pe Bulevardul Independenței
- Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Se intensifică valul de căldură: cod galben, urmat de cod portocaliu
- Cât de sănătoasă e populația județului. Bolile care câștigă teren
- Ședință CL în 30 iunie: Adrian Crișan, cetățean de onoare al Bistriței
- Bistrița-Năsăud are cea mai tânără populație din Regiunea Nord-Vest, dar …













Care-i diferenta intre mult-hulitele investitii facute de Elena Udrea cu terenuri de fotbal în pantă, cu săli de sport în sate fără copii, cu bazine de înot unde nu există tineri, cu telegondole, cu patinoare în locuri dintre cele mai ciudate, precum Bistriţa Bârgăului sau cu pârtii de schii unde nu vine nimeni si investitiile la fel de idioate facute de Cretu in partia de schi de pe dealul Cocosului la cea mai joasa altitudine din tara la care urmeaza sa se adauge si alte aiureli precum Aquapark sau Alpine Coaster? Si totusi exista o diferenta chiar importanta si anume, investitiile Elenei Udrea s-au facut cu fonduri europene in timp ce Cretu a tapat banii de la bugetul local facand imprumuturi bancare si indatorand orasul pe 20 de ani.
Adi,habar n-ai ,vorbesti fara argumente! Mai vedem dupa toate investitiile propuse! E bine ca se face ceva pentru tineri! M-am uitat ce se face in Bistrita,chiar cred ca acest primar se ocupa de realizarea multor lucruri benefice cetatenilor! Bravo primaurlui!
Dupa ce d-nul primar vrea sa ne ducem zapada de acasa la pirtia (facuta de risul tarii),acum vrea sa ne ducem si apa de acasa la aqualand-ul visat de el pt.a plati mai putin de 60 lei/zi, calculata fi rentabila toata afacerea. Era mult mai bine sa gaseasca o alta solutie(o amenajare la vechea cascada sau inca un strand mai aproape de oras).Dar cine sa asculte? Oare in consiliul municipal nimeni n-are puterea de a se opune incapatinarii primarului,de a-l face sa analizeze cele mai eficiente si acceptabile solutii pt.municipiu?Cite greseli o sa mai faca pe cheltuiala si nervii cetatenilor?