În agricultura judeţului Bistriţa-Năsăud au intrat, până la jumătatea acestui an, sume frumoase reprezentând subvenţii acordate prin Agenţia de Plăţi şi Intervenţie pentru Agricultură Bistriţa-Năsăud. Banii au ajuns, într-o formă sau alta, la cei 31.671 de fermieri care au depus, între 1 martie – 15 mai 2017, cereri unice de plată pentru o suprafață eligibilă de 184.297,54 ha. Este vorba de peste 300 de milioane de lei, conform raportului APIA.
Câţi bani au intrat în conturile celor peste 30.000 de agricultori din judeţ. Pentru ce i-au primit
4 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- cata la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Brico la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Mediul, spre mare la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Alex la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Balan Marius -Horea- ecologist la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Jucătoarele și stafful Gloriei au devenit cetățeni de onoare ai județului
- Două mașini s-au ciocnit într-o intersecție de pe Bulevardul Independenței
- Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Se intensifică valul de căldură: cod galben, urmat de cod portocaliu
- Cât de sănătoasă e populația județului. Bolile care câștigă teren
- Ședință CL în 30 iunie: Adrian Crișan, cetățean de onoare al Bistriței
- Bistrița-Năsăud are cea mai tânără populație din Regiunea Nord-Vest, dar …













Cand vezi documente din astea comuniste te intrebi cum ajung astia sa fie angajati!? Ati auzit de grafice bai bugetarilor?
Ca au intrat acesti bani e foarte bine,dar necazul e ca de foarte multe ori banii nu ajung la cine trebuie si sa fie folositi in dezvoltarea micilor fermieri.Mai concret foarte multi bani au ajuns in conturile unor asa zisi fermieri care au luat in concesionare munti,pasuni comunale fara macar sa aiba animale ,iar banii iau bagat in jipane de neam prost o parte ,iar alta parte iau impartit cu alti escroci care trebuiau sa verifice daca indeplinesc conditiile cerute si daca banii sunt cheltuiti pentru ce au fost alocati.Si uite asa cine ar vrea sa munceasca nu are cu ce,iar cine are cu ce nu-i place munca ca vezi doamne nu se merita,mai bine in supermarketuri la produse modificate genetic,pline de pesticde si alte otravuri ,,ca-s faine si ieftine”
PAREREA MEA!
Nea Ion,întotdeauna ne expui problema aşa cum e ,adevărat şi inteligent.
Ştii că te admir ,dar te-am rugat să îți schimbi numele de user…..dau o bere
Pesedistii astia de la stat nu sunt in stare sa faca un formular. Completarea e vai mama ei. Mediocrii angajatii astia.