Locatarii unui bloc de pe strada Petre Ispirescu din Bistrița și-au decorat spațiul verde din fața într-un mod aparte. Pe un cauciuc vechi au ridicat un așa-zis soclu pentru statuia întruchipând o femeie cu două ulcioare, iar pe lângă ea au mai pus o broască și o veveriță.
Cum și-au decorat spațiul verde locatarii unui bloc din Bistrița (FOTO)
6 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- cata la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Brico la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Mediul, spre mare la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Alex la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Balan Marius -Horea- ecologist la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Jucătoarele și stafful Gloriei au devenit cetățeni de onoare ai județului
- Două mașini s-au ciocnit într-o intersecție de pe Bulevardul Independenței
- Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Se intensifică valul de căldură: cod galben, urmat de cod portocaliu
- Cât de sănătoasă e populația județului. Bolile care câștigă teren
- Ședință CL în 30 iunie: Adrian Crișan, cetățean de onoare al Bistriței
- Bistrița-Năsăud are cea mai tânără populație din Regiunea Nord-Vest, dar …










Fiecare traieste cu mintea lui. Se vede de la o posta ca locatarii iubesc arta…Este de mare mirare ca “doamna” impreuna cu cele doua animalute mai sunt inca intreagi. Si totusi exista iubire !
Pe cand o statuie facuta in amintirea edilului care a tinut in puscarie veveritele la Bistrita ?
Au apărut și criticii de artă. Era mai bine cand in zona erau doar pungi, chistoace si rahatei de câini?
Așteptăm părerea curatorului Oliv!!!
Daca tu esti ecologist si eu sunt artist. Vai de capul tau ca te-au invadat covizii rosii. Te-or manca veveritele invadatoare tahuiule !
pesedistule mai taca-ti fleanca si pune dracului de o campanie pentru strangerea prostiei din nou la purtator. Macar nu te mai afisa cu acest nume ca faci tacma de rusine.Invadator esti tu in prostia ta . Nimic nu este invadator in materie de copaci si in toata Europa sunt mii de ha. plantate cu Paulownia. Du-te si in Ungaria si in Polonia sa le vezi cu ochii tai .