”În cadrul Serviciului de Protecție Civilă și Voluntariat pentru Situații de Urgență Bistrița s-a creat o echipă specializată, menită să răspundă nevoilor persoanelor aflate în izolare la domiciliu. Membrii acestei echipe sunt dotați corespunzător, cu echipamentul de protecție aprobat prin legislația în vigoare. Primăria Bistrița, prin intermediul Direcției de Asistență Socială, pune la dispoziție alimentele de strictă necesitate, pe care membrii echipei specializate din cadrul SPCVSU Bistrița le livrează în condiții de siguranță”, menționează SVSU Bistrița pe Facebook.
Cum sunt echipați angajații SVSU Bistrița care duc mâncare la cei autoizolați
1 comentariu
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- Cornel la Trei fete din Năsăud au început o mică afacere cu gust american
- cata la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
- Vasile la Cercetătorii vor să afle care sunt fructele cu randament mare la suc. Ce proiect are SCDP
- Balan Marius -Horea- ecologist la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
- Zoran la Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Cum și de când se va schimba la față unul dintre simbolurile Bistriței
- Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Municipalitatea vrea să ia un credit bancar, tip linie de finanțare, de 150 mil. lei
- Trei fete din Năsăud au început o mică afacere cu gust american
- Cercetătorii vor să afle care sunt fructele cu randament mare la suc. Ce proiect are SCDP
- Campioana Gloria Bistrița și-a aflat programul în noua ediție a Ligii Florilor
- Exercițiu de simulare a producerii inundațiilor în bazinul hidrografic Sălăuța








Pai de ce nu te duci tu ma citiorule? Cum naiba ai vrea sa mearga imbracati la persoanele izolate posibil infectate? Sa va fie rusine ca stati acasa si bagati strambe pe net. V-as impusca ca dupa ce ca nu faceti nimic , mai si comentati negativ. De ce nu te semnezi cu numele real sa vada si familia ta si cunoscutii tai ce jegos de om esti?