Actualitate Recomandări

Fotbal: Gloria 2018 suferă prima înfrângere. Miercuri, meci la Bistrița în Cupa României

Echipa de fotbal Gloria 2018 Bistrița-Năsăud, pregătită de Adrian Falub, a suferit prima înfrângere în noul sezon al Ligii a 3-a, Seria 10, fiind învinsă în deplasare de CFR Cluj 2 în etapa a 3-a, și a căzut pe locul 2 în clasament.

Gazdele s-au impus cu 1-0, dintr-un penalty transformat în minutul 70, după ce la pauză scorul a fost egal, 0-0.

Gloria 2018 joacă miercuri 14 septembrie, de la ora 16.30, pe Stadionul ”Jean Pădureanu” din Bistrița, în compania echipei de Liga a 2-a Unirea Dej, în turul 3 al Cupei României (o singură manșă, eliminatorie).

Echipa bistrițeană se va deplasa apoi la Sighetu Marmației pentru meciul cu CSM din localitate contând pentru etapa a 4-a a Ligii a 3-a (sâmbătă 17 septembrie, ora 17.00).

Echipa de fotbal feminin Gloria 2018 defilează în Liga a 2-a

Jucătoarele Gloriei 2018 s-au impus categoric la Brașov în fața ACS Colțea cu scorul de 8-1.

Adina Rognean a reușit hattrick-ul, înscriind în minutele 2, 16 și 28. La rândul ei, Larisa Sârbovan a marcat de două ori, în minutele 14 și 42, în timp ce Mihaela Merlan, Mirabela Ristache și Paula Agu au marcat câte un gol, în minutele 33, 36 respectiv 53.