Actualitate Recomandări

Gloria 2018: Echipa de fotbal, revenire spectaculoasă

Echipa de fotbal Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a întâlnit pe Stadionul ”Jean Pădureanu” formația Unirea Ungheni, în etapa a 2-a din Liga a 3-a, Seria 9.

La pauză scorul a fost 0-0. Oaspeții au condus cu 2-0 după golurile înscrise în minutele 58 și 65, însă Gloria 2018 a egalat tot după două reușite venite una după alta, în minutele 74 și 79 din penalty, autor Pedro Vărărean. Jucătorii antrenați de Dan Matei au dat lovitura în minutele 83 și 86 prin Andrei Gal respectiv Ovidiu Stoianof, reușind o remontada spectaculoasă și o victorie cu atât mai frumoasă. 4-2 după 0-2, cu golurile decisive în final.

În prima etapă, echipa bistrițeană fusese surclasată în deplasare de Avântul Reghin, 1-6.

În runda viitoare, a 3-a, Gloria 2018, care a urcat pe locul 6 în clasament, va juca în deplasare cu Metalurgistul Cugir (sâmbătă 11 septembrie, ora 17.00).