Gloria 2018, învinsă în etapa a 3-a din play-out

Echipa de fotbal Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a pierdut meciul disputat în deplasare cu Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca, în etapa a 3-a a play-out-ului Ligii a 3-a, Seria 9.

Gazdele s-au impus cu 2-1 (1-1). Sănătatea a înscris în minutele 35 (Casian Câmpean) și 83 (Mihnea Poenar), golul echipei bistrițene fiind marcat în minutul 30 de Alex Stoica.

Gloria 2018 continuă să se afle în fruntea play-out-ului (locul 5 în clasamentul general), la două puncte distanță de CS Ocna Mureș.

În etapa viitoare din play-out, a 4-a, Gloria 2018 joacă pe teren propriu cu Sticla Arieșul Turda, ultima clasată, vineri 22 aprilie, de la ora 17.00.

La finalul celor zece etape ale play-out-ului, vor retrograda ultimele două clasate plus echipa de pe locul 4 cu cea mai slabă linie de clasament din toate seriile.