Gloria a făcut egal în al 5-lea meci din Antalya

Echipa bistriţeană, antrenată de Nicolae Manea, a susţinut duminică, 12 februarie, un nou joc de verificare în cadrul stagiului de pregătire din Antalya, adversară fiind ocupanta locului 7 în Seria I a Ligii a II-a, FC Botoşani.

La finalul celor 90 de minute, tabela a arătat: 1-1 (1-0).

Marius Curtuiuş (foto) a deschis scorul pentru ”alb-albaştri” în minutul 42, moldovenii egalând în minutul 70 prin Bogdan Ghiceanu.

Gloria în prima repriză: Lăzăreanu – Traşcă, V. Năstase, Isac, Reano – Peteleu, Feher, Anton, Pădurariu – Rogozan, Curtuiuş.

Gloria în repriza secundă: Oghinciuc – Homei, D. Stan, Macarie, I. Costache – Țârcă, Marcos, Fizeşan, Şomodi – R. Stan, A. Voinea.

Celelalte amicale ale Gloriei în Antalya: 7-1 cu FC Widnau (liga regională din Elveţia, goluri Cafasso, V. Năstase, R. Stan, Rogozan-2, D. Stan-2), 1-1 cu FC Okjetpes (nou-promovată în prima ligă din Kazahstan, gol Cafasso), 2-4 cu Metalurg Zaporoje (liderul ligii secunde din Ucraina, goluri Anton şi Curtuiuş), 0-1 cu Gaz Metan Mediaş (locul 11 în Liga I).