Sport

Gloria Bistrița a jucat, pe Stadionul ”Jean Pădureanu”, primele meciuri de pregătire

Fotbaliștii Gloriei Bistrița, împărțiți în două echipe, au jucat sâmbătă o primă partidă de verificare pe Stadionul ”Jean Pădureanu”.

A fost un meci util pentru omogenizarea lotului, încheiat cu scorul de 3-0 în favoarea jucătorilor echipați în albastru. Toate cele trei goluri au fost marcate de Marius Lupu, în minutele 12, 30 și 55.

Albastru: Greab, Costyn, Iurasciuc, Moga, Șofroni, Osikmașvili, Bara, Mehdi, Larosa, Lupu, Mogoș.

Roșu: Blaga, Pîrvulescu, O. Covaci, Chindriș, Panțîru, Cavar, Florea, Bradu, Suciu, King, Bolohan.

Au mai intrat Silvașan, Ploscar și Stângă.

Două ore mai târziu, jucătorii aflați în probe au jucat împotriva echipei Viitorul Livezile.

Alături de portarul Frunză au intrat în teren Năsăudean, Panciuc, Stoian, Cacior, David, Dinu, Ciobănică, Pelivan, Țelină, Bunea, Kerteș, Siegel, Băbuțan, Beck, Nolan, D. Covaci și Bor.

Au înscris pentru Gloria în meciul amical încheiat cu scorul de 3-1: Bunea – min. 30, Nolan – min. 50 și Bor – min. 80.

Următoarele meciuri amicale sunt programate în 8 iulie cu Cetatea Suceava, în deplasare la Câmpulung Moldovenesc și în 11 iulie de la ora 11.00 cu CSM Reșița, la Bistrița.

Adaugă comentariu

Apasă aici ca să comentezi

Reguli pentru comentarii. Click aici.