Gloria, egal la debutul în noul sezon

Echipa de fotbal Gloria 2018 Bistrița-Năsăud, care are ca obiectiv promovarea, a terminat la egalitate meciul disputat în deplasare în prima etapă din noul sezon al Ligii a 3-a, Seria 9, contra Academiei de Fotbal Viitorul Cluj.

Scorul final a fost 1-1. Gazdele au condus la pauză cu 1-0 (gol Mihai Doroftei în minutul 22), iar Gloria a reușit golul egalării prin căpitanul Rareș Bălan în minutul 48.

Antrenorul Adrian Falub a trimis în teren următoarea echipă: Mociu, Martinovici, Fridrich (Larionesi 79), R. Bălan, F. Bălan (Mar 79), Gallo, Mihalcea, Vasile (Davordzie 30), Râpan (Luca 79), Banyoi (Florescu 84), Mihai.

În etapa a 2-a, Gloria va juca tot în deplasare, vineri 1 septembrie, de la ora 17.00, cu Avântul Reghin. Primul meci acasă va fi în etapa a 3-a, cu Industria Galda, vineri 8 septembrie, ora 17.00.