Sport

Gloria, egal spectaculos cu Sepsi în ultimul amical înainte de startul Ligii 2

Fotbal: Gloria Bistrița, nou promovată în Liga 2, și Sepsi OSK, retrogradată din Superliga, au remizat la Sfântu Gheorghe în ultimul joc amical înainte de începerea sezonului.

După ce la pauză a fost 2-2, meciul s-a încheiat 3-3.

Pentru Gloria au marcat Rafael Tavares dos Santos (20, 26) și Chukwu Ibuchi Goodnews (60).

Golurile lui Sepsi au fost reușite de Marius Coman (21), Joonas Tamm (30) și Hunor Batzula (57).

La finalul săptămânii viitoare, Gloria va juca primul meci oficial în Liga 2, în deplasare cu CSM Slatina. Partida va avea loc sâmbătă 2 august de la ora 11.00, însă în funcție de televizări programul poate suferi modificări.

În perioada de pregătire, Gloria s-a impus în amicalele disputate cu divizionarele secunde FC Bacău (3-1) și Corvinul Hunedoara (3-2).

1 comentariu

  • Dupa amicalele din aceasta perioada,echipa Gloriei promite un sezon cel putin interesant in Liga2.
    Hai Gloriosii!

    9
    15
Apasă aici ca să comentezi