Fotbaliștii Gloriei Bistrița au reluat antrenamentele în vederea noului sezon de Liga 2. La pregătirile de la Stadionul ”Jean Pădureanu” participă în această perioadă atât jucătorii nou veniți, cei care încă sunt sub contract cu clubul până la finele lunii, cât și jucători aflați în probe. De asemenea, se alătură în pregătire și juniori din cadrul Academiei Gloria.
Forma finală a lotului și a staffului se va definitiva în perioada de pregătire, care va fi urmată de un cantonament în perioada 6-17 iulie la baza sportivă din Unirea.
Gloria are perfectate în perioada 27 iunie – 25 iulie și o serie de meciuri amicale, în compania echipelor Viitorul Livezile, Cetatea Suceava, CSM Reșița, FC Bacău, ASA Târgu Mureș și FC Hermannstadt.
Echipa bistrițeană va aborda al doilea sezon consecutiv în Liga 2 sub conducerea antrenorului principal Nicolae Grigore.
Până acum, clubul Gloria a anunțat despărțirea de jucătorii Goodnews Chukwu, Gabriel Tonini și Rafael Tavares, precum și sosirile lui Ionuț Panțîru, Costyn Gheorghe, Fabio Blaga, Antonio Bradu, Ștefan Lică, Marius Lupu. Au fost prelungite contractele jucătorilor Mehdi Lehaire, Branimir Cavar, Levan Osikmașvili.










Adaugă comentariu