Inspectoratul Şcolar Judeţean Bistriţa-Năsăud a dat publicităţii lista locurilor din licee pentru clasa a IX-a din anul şcolar 2018-2019. Iată la ce licee şi la ce profiluri pot înscrie absolvenţii de clasa a VIII-a:
La ce licee şi la ce profiluri se pot înscrie absolvenţii de gimnaziu din judeţ
4 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- cata la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Brico la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Mediul, spre mare la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Alex la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Balan Marius -Horea- ecologist la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Jucătoarele și stafful Gloriei au devenit cetățeni de onoare ai județului
- Două mașini s-au ciocnit într-o intersecție de pe Bulevardul Independenței
- Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Se intensifică valul de căldură: cod galben, urmat de cod portocaliu
- Cât de sănătoasă e populația județului. Bolile care câștigă teren
- Ședință CL în 30 iunie: Adrian Crișan, cetățean de onoare al Bistriței
- Bistrița-Năsăud are cea mai tânără populație din Regiunea Nord-Vest, dar …















Liceul nu reprezinta altceva decat o treapta inante de facultate.Valoarea lui este apropae de zero.Niste specializari care daca te uiti la ce au nevoie agentii economici si firmele nu se regasesc.Saracii elevi sunt amagiti in fiecare an.
Stai liniștit!….Doar dacă au media de intrare. Dacă nu, rămân locurile neocupate.
Ia vezi un pic în anii trecuți cam unde intra ăia cu 5 și 6 și unde merg ăia cu peste 8….deci nu te agita degeaba. “Incompetenții” ajung la agricol, liceul de cooperație; tot un fel de școli de arte și meserii….. și nu ies deloc incompetenți de acolo, devin meseriași buni in domeniile absolvite.
Foarte util articolul, mulțumim doamna Cristiana, dar ar fi bine de adăugat și mediile de intrare de pe ultimii doi ani, așa, pentru cârcotași…..