Municipalitatea alocă în bugetul pe 2018 sume pentru diferite lucrări, reparații și plantări pe care le va face pe străzi, trotuare, în parcuri, la spații verzi și locuri de joacă Direcția Servicii Publice Bistrița:
Ce lucrări, reparații și plantări va face Direcția Servicii Publice Bistrița
3 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- Vasile la Cercetătorii vor să afle care sunt fructele cu randament mare la suc. Ce proiect are SCDP
- Balan Marius -Horea- ecologist la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
- Zoran la Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- Ursescu la Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- Reper fals la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Exercițiu de simulare a producerii inundațiilor în bazinul hidrografic Sălăuța
- Campioana Gloria Bistrița și-a aflat programul în noua ediție a Ligii Florilor
- Festivalul Cireșelor: Concert folcloric extraordinar ”Dor Românesc”
- Cercetătorii vor să afle care sunt fructele cu randament mare la suc. Ce proiect are SCDP
- Gloria se pregătește pentru viitorul sezon. Cantonament și meciuri amicale
- Utilaje multifuncționale noi pentru Bistrița. Primele două au fost livrate
- ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”













Cand plantati si niste becuri pe stalpii de pe strada Compozitorilor si Dinu Lipati…. circulam ca-n padure
La plantari este cam greu. Primaria nu a urmarit cum s-a facut dalarea trotuarelor. Astfel firmele de doi bani si-au batut joc de lucrari, astupand locasurile copacilor cu dale, si pana si HIDRANTII au fost acoperiti. Acolo unde este vorba de bani publici colectati de la bietii cetateni , primaria spune DUMNEZEU cu mila. Rusine Tovarasi !
Plantari? Cred ca e o gluma! Eventual defrisari cat cuprinde, cat despre gropi astupate, reparate, basme!