Curtea şcolii din Josenii Bârgăului s-a umplut joi cu părinţi, copii şi bunici care au aşteptat cu nerăbdare şi cu emoţie Camionul de Crăciun. Sute de daruri trimise de copii din Germania au ajuns la preşcolari şi elevi care învaţă la şcoala din comună. Au fost distribuite pe rând, pe baza unor tabele cu numele elevilor şi sub supravegherea profesorilor. Fiind destul de grele – circa 14 kg cântăreşte fiecare – părinţii au venit să le ridice şi să le transporte până acasă. Iată câteva instantanee surprinse în această localitate.
Multă bucurie într-o cutie. Cum a fost primit “Camionul de Crăciun” la Josenii Bârgăului (FOTO)
4 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- Cetitorul la Ziua Porților Deschise la Penitenciarul Bistrița
- Krauss Johann Dieter preot paroh emerit la ”Steaguri medievale”: Expoziție în Biserica Evanghelică din Herina
- donQ la Guvernul Veștea: Diana Morar – vicepremier, Bogdan Ivan – la Energie
- Alina P la Ziua Porților Deschise la Penitenciarul Bistrița
- Marius la Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Aplicația Aquabis: index, facturi, sesizări, info, gestionate direct de pe telefon
- Ziua Porților Deschise la Penitenciarul Bistrița
- S-au copt cireșele pietroase. Cât costă kg la Stațiunea Pomicolă Bistrița
- Cetatea Bistrița prinde viață. Programul Zilelor Medievale, 26-28 iunie
- În continuare cod galben de caniculă și disconfort termic în Bistrița-Năsăud
- Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- În școlile din Bistrița vor fi montate 50 de grădini verticale inteligente



















Imagini de Zambia….Bostwana…..!
Si ne suparam ca ne considera coada Europei…..pai asta vrem sa fim.
Esti I N C A L I F I C A B I L !!!!!!!!!!!!!!
Mă gândesc că nu doar cei care au primit cadourile s-au bucurat. Este cunoscut faptul că cei care donează (sau fac cadouri) au un sentiment de mulțumire, de satisfacție pentru că au făcut o faptă bună. Cum v-ați simțit ultima oară când ați ajutat pe cineva să îşi reconstruiască casa pierdută în urma unui incendiu? Dar când le-ați cumpărat o minge de fotbal copiilor din satul în care au trăit bunicii dumneavoastră?
Donating = Loving
……cine ??? Eu ? De ce ?