A XXXIII-a ediție a Festivalului de satiră și umor ”Mărul de Aur” are loc în perioada 31 martie – 1 aprilie la Casa de Cultură a Sindicatelor, ”Casa cu Lei”, Stațiunea Pomicolă și Palatul Culturii din Bistrița, fiind organizat de Primăria Bistriţa, prin Centrul Cultural Municipal ”George Coșbuc”, și Casa de Cultură a Sindicatelor Bistriţa, în colaborare cu Uniunea Epigramiştilor din România și Staţiunea de Cercetare şi Dezvoltare Pomicolă.
Mușcăm iar din ”Mărul de Aur”. Programul festivalului de satiră și umor
1 comentariu
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- Vasile la Cercetătorii vor să afle care sunt fructele cu randament mare la suc. Ce proiect are SCDP
- Balan Marius -Horea- ecologist la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
- Zoran la Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- Ursescu la Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- Reper fals la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Exercițiu de simulare a producerii inundațiilor în bazinul hidrografic Sălăuța
- Campioana Gloria Bistrița și-a aflat programul în noua ediție a Ligii Florilor
- Festivalul Cireșelor: Concert folcloric extraordinar ”Dor Românesc”
- Cercetătorii vor să afle care sunt fructele cu randament mare la suc. Ce proiect are SCDP
- Gloria se pregătește pentru viitorul sezon. Cantonament și meciuri amicale
- Utilaje multifuncționale noi pentru Bistrița. Primele două au fost livrate
- ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”










Avem mere mult mai mari si aratoase de muscat. Elea de POLIESTER ! Da macar sa le muste cine le-o comandat !