Remiză pentru Gloria în al doilea joc din Turcia

În partida de sâmbătă 4 februarie, echipa antrenată de Nicolae Manea a condus la pauză, dar s-a văzut egalată în repriza secundă de FC Okjetpes, nou-promovată în prima ligă din Kazahstan.

”Vampirii” au deschis scorul prin Fernando Cafasso, aceasta fiind singura reuşită în primele 45 de minute ale partidei. În partea a doua a meciului, după ce s-au schimbat liniile, Okjetpes a egalat, iar tabela a consfinţit o remiză, 1-1.

11-le de start al Gloriei: V. Niculescu – Peteleu, V. Năstase, Isac, Reano – Tudose, Feher – Rogozan, Predescu, Cafasso – Curtuiuş.

Au mai intrat portarii Oghinciuc şi Lăzăreanu şi jucătorii de câmp R. Mărginean, Marcos, I. Costache, R. Stan, Şomodi, Țârcă, Pădurariu, Homei, Fizeşan.

Gloria şi FC Okjetpes s-au mai întâlnit şi acum fix doi ani în Antalya, atunci fiind 2-0 pentru formaţia pregătită la acea vreme de Marius Şumudică (goluri Junior Moraes şi Tibor Moldovan).

Vineri, în primul meci amical al stagiului de pregătire din Antalya, Gloria Bistriţa a trecut de FC Widnau (liga regională din Elveţia) cu 7-1 (au marcat: Cafasso, V. Năstase, Rogozan – 2, R. Stan, D. Stan – 2).