Rezultate remarcabile pentru cicliștii de la Bistritz Bike Shop Racing Team

Cicliştii de la Bistritz Bike Shop Racing Team au avut din nou rezultate remarcabile la concursuri de anvergură naţională şi chiar internaţională în weekend-ul care a trecut.

În perioada 2-4 iunie a avut loc la Cheile Grădiştei – Fundata, judeţul Braşov, prima etapă din Cupa Naţională de Downhill. Concurenţii au avut parte vreme însorită şi asta a făcut ca traseul să devină foarte rapid, extrem de solicitant şi riscant în acelaş timp.

Petra Zăgrean a fost singura reprezentantă a sexului frumos care a luat startul în finală, celelalte fete au abandonat din cauza accidentariilor din antrenamente, astfel că a ocupat un loc 59 la general cu un timp de 4 minute, 7 secunde şi 22 de sutimi.

La categoria “Hardtail” (biciclete cu suspensie doar la roată din faţă), Alex Acurmuloae a ocupat cea mai înaltă treaptă a podiumului cu un timp de 3 minute, 56 secunde şi 48 de sutimi, clâsandu-se pe locul 48 la general, se arată într-un comunicat.

Iar la categoria “Masters”, Hunyadi Mihai a obţinut locul 3 la diferenţă de doar 7 secunde de primul clasat, clasamentul fiind foarte strâns.

La acceaşi categorie a mai participat şi Scuturici Pavel, el ocupând locul 11 cu un timp de 3 minute, 49 de secunde şi 75 de sutimi.