”Ne ținem din cuvânt: am început acțiunea pentru schimbarea în bine! Am depus, împreună cu colegi parlamentari PNL, propunerea legislativă care vizează eliminarea supraimpozitării contractelor de muncă cu timp parțial precum și eliminarea supraaccizei la carburanți. Ne vom lupta în comisii și în plen pentru reușita acestui proiect reparatoriu și benefic pentru locurile de muncă, nivelul de trai și economie. Îi chemăm alături de noi pe toți parlamentarii Opoziției, pe cei de la UDMR și din grupul minorităților naționale. Îi chemăm să voteze propunerea noastră legislativă chiar și pe cei din PSD și ALDE care realizează, în al treisprezecelea ceas, cât de mult rău au făcut aceste măsuri luate de guvernele PSD-ALDE inclusiv alegătorilor care i-au trimis în Parlament. Semnalul schimbării în bine a fost dat. Hai că se poate!”, spune secretarul general al PNL, deputatul Robert Sighiartău.
Robert Sighiartău: Am început acțiunea pentru schimbarea în bine. Hai că se poate!
5 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- Cetitorul la Ziua Porților Deschise la Penitenciarul Bistrița
- Krauss Johann Dieter preot paroh emerit la ”Steaguri medievale”: Expoziție în Biserica Evanghelică din Herina
- donQ la Guvernul Veștea: Diana Morar – vicepremier, Bogdan Ivan – la Energie
- Alina P la Ziua Porților Deschise la Penitenciarul Bistrița
- Marius la Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Aplicația Aquabis: index, facturi, sesizări, info, gestionate direct de pe telefon
- Ziua Porților Deschise la Penitenciarul Bistrița
- S-au copt cireșele pietroase. Cât costă kg la Stațiunea Pomicolă Bistrița
- Cetatea Bistrița prinde viață. Programul Zilelor Medievale, 26-28 iunie
- În continuare cod galben de caniculă și disconfort termic în Bistrița-Năsăud
- Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- În școlile din Bistrița vor fi montate 50 de grădini verticale inteligente








Domnule Robert,
Cred ca ar trebui sa candidati dumneavoastra! Aveti mari sanse, datorita proiectelor pe care le-ati avut si pe care le-ati sustinut in Parlament…. ganditi-va bine pe cine propuneti…. altfel, nu va fi bine deloc…. sper sa nu gresiti punandu-l pe Turc Ioan- sanse zero!!!!
asta cu supraimpozitarea contractelor partiale ERA UN FURT DE LA PRIVATI PENTRU BUGETARI
Mai bine te faceai pastor… politician e cam greu
ce sa-ti povestesc, gramatica ta este impecabila…..
Băiat mare este acest Robert ! La fel ca și dl Turc, uita ca lumea le-a dat voturi ca s-a saturat de ciuma roșie și in loc sa vina cu planuri concrete, vin cu promisiuni electorale ieftine. De praf in ochi suntem satuli ca țiganul de .. lu’ Ma-sa!