Actualitate

S-a turnat ultimul strat de asfalt pe str. Năsăudului, urmează str. A. Mureșanu

Turnarea stratului de uzură pe strada Năsăudului din Bistrița, între sensul giratoriu de la intersecția cu Calea Moldovei și sensul giratoriu de la intersecția cu strada Andrei Mureșanu, a fost finalizată duminică seară, când s-a redeschis circulația rutieră.

Traficul auto fusese închis începând de vineri dimineață.

Primăria Bistrița derulează proiectul european ”Reconfigurarea axei de transport public pe traseul str. Gării – b-dul Decebal – str. Andrei Mureșanu – str. Năsăudului”, constructor fiind M.I.S. Grup.

În continuarea lucrărilor, pentru turnarea ultimului strat de asfalt, luni dimineață s-a închis circulația pe strada Andrei Mureșanu, inclusiv din străzile adiacente (de la intersecția cu strada Florilor până la sensul giratoriu de la intersecția cu străzile Ioan Slavici, Crinilor și Bd. Decebal, sens care rămâne deschis traficului).

Lucrările vor fi gata miercuri seară, când se va redeschide circulația.

2 comentarii

Apasă aici ca să comentezi