”Românii au dreptul să știe adevărul! I-am solicitat procurorului general al României, d-nei Gabriela Scutea, să facă lumină în cazul numirii și exercitării mandatului de prim-ministru al României de către Florin Cîțu, condamnat penal de o instanță din Statele Unite ale Americii. De asemenea, am făcut apel și la președintele României, dl. Klaus Iohannis, să susțină aplicarea legii și a principiilor statului de drept, asupra cărora a demarat un referendum național, validat de o majoritate covârșitoare a românilor. Vrem ca acele principii de drept să fie respectate și aplicate în cazul fiecărui român. Indiferent că e un om de rând sau prim-ministrul României. Vrem să vedem dacă în România anului 2021 se poate ști dacă prim-ministrul României e penal sau nu. Atât! Românii merită să știe adevărul, iar legea trebuie să fie lege pentru toți!”, spune deputatul PSD Bogdan Ivan.
Scrisoare deschisă către președinte și procurorul general. ”Românii merită să știe adevărul!”
4 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- Nemultumita la Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- Cer senin la Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- Cetitorul la Ziua Porților Deschise la Penitenciarul Bistrița
- Krauss Johann Dieter preot paroh emerit la ”Steaguri medievale”: Expoziție în Biserica Evanghelică din Herina
- donQ la Guvernul Veștea: Diana Morar – vicepremier, Bogdan Ivan – la Energie
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Cercetătorii vor să afle care sunt fructele cu randament mare la suc. Ce proiect are SCDP
- Gloria se pregătește pentru viitorul sezon. Cantonament și meciuri amicale
- Utilaje multifuncționale noi pentru Bistrița. Primele două au fost livrate
- ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
- Cod galben în Bistrița-Năsăud. Cum va fi vremea în perioada următoare
- S-au copt cireșele pietroase. Cât costă kg la Stațiunea Pomicolă Bistrița
- Aplicația Aquabis: index, facturi, sesizări, info, gestionate direct de pe telefon








Demult , demult , intr-un sat indepartat era un popa care nu stia sa citeasca. Credinciosii , suparati s-au dus cu jalba la vladicie sa-si spuna necazurile. Vladica a trimis un emisar sa vada situatia la fata locului si sa ia masuri in consecinta. Emisarul a venit in sat sambata seara si a “stat de mas” la o casa din marginea satului . Duminica dimineata a mers si el la biserica si s-a ascuns dupa un stalp , asa ca sa nu dea de banuit . Slujba a inceput ca altadata si s-a ajuns la momentul cand popa a iesit din altar sa citeasca evanghelia acelei duminici. Si a inceput cu voce groasa , putin nazala , cam asa : “A fost odata o pasare lunga-n picioare , si alba pe sub foale…” Emisarul vladicii , de dupa stalp , a zis:” Acela o fi fost cocostarcul , parinte haine sfinte !” Popa putin surprins dar “optimist” si-a continuat plasmodierea , cam asa:” Acela , acela… si apoi , “Am acasa 300 de oi , 200 ti le dau tie , 100 sa-mi ramana mie , Las-ase sa fie…Amin! Dupa terminarea slujbei oamenii s-au strans buluc pe langa emisar . Ai vazut domnule ca nu stie sa citeasca ?! Iar emisarul a raspuns : Am umblat in multe locuri , dar asa popa bun cum aveti voi , n-am mai vazut! No comment!
La noi e invers, nu poți intra in guvern daca nu ai macar o faptă penală…))
Cu ocazia asta putem vedea cât de ușor poate ajunge orice boschetar într-o funcție publică.
In romania nu contează pregătirea, experiența, nimic doar neamurile și pilele ca pe vremea triburilor.
Toți ratații și derbedeii care nu se pricep la altceva se baga in politică și ajung să ne conducă, iar rezultatele se vad, suntem “number one” peste tot, o țară rurală care nu pune accent pe educație și pregătire doar pe cum sa parvi și să te lauzi cu nimic.
si totusi vajnicii aparatori ai democratiei cei din 10 august tac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Voi, pacalicilor bolsevici, cu Ivan pe care il cheama Gruia cu tot (bine ca nu si Stoica sau Stanescu) aduceti-va aminte de penalii vostri – de exemplu de Dragnea pe care l-a luat politia din scaunul de presedinte al camerei Deputatilor – si de toti ceilalti condamnati pentru hotie si coruptie: Mazare, Mitrea, Constantinescu, Nastase, Hrebenciuc etc. Dar mai ales amintiti-va de cel mai ridicol caz, al lui Draghici, care a furat de la partidul vostru si este in puscarie dar voi taceti malc. Vorba lui Miki Spaga: “ciocu’ mic, bolsevici tampiti!