”Sistemul de gestionare a apelor pluviale din Bistrița este varză: inexistent în multe zone, subdimensionat, executat de mântuială, înfundat. Multe gospodării sunt inundate în acest moment, iar forțele locale de intervenție sunt mult depășite. Am vorbit cu oameni disperați care așteaptă un ajutor eficient și urgent. Solicit Comitetului Județean pentru Situații de Urgență să ceară neîntârziat sprijin de la structurile similare din județele învecinate”, a scris pe Facebook liderul PNL Bistrița-Năsăud, Ioan Turc.
Ioan Turc: Sistemul de gestionare a apelor pluviale din Bistrița e ”varză”. Ce le cere autorităților
7 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- cata la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Brico la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Mediul, spre mare la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Alex la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Balan Marius -Horea- ecologist la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Jucătoarele și stafful Gloriei au devenit cetățeni de onoare ai județului
- Două mașini s-au ciocnit într-o intersecție de pe Bulevardul Independenței
- Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Se intensifică valul de căldură: cod galben, urmat de cod portocaliu
- Cât de sănătoasă e populația județului. Bolile care câștigă teren
- Ședință CL în 30 iunie: Adrian Crișan, cetățean de onoare al Bistriței
- Bistrița-Năsăud are cea mai tânără populație din Regiunea Nord-Vest, dar …








Ploua, ploua! Vreme de beție si … melancolie! Apa pluvială de pe străzile Bistriței crează probleme istorice … de la primarul x la primarul Crețu! Chiar NIMENI de la primărie nu poate rezolva problema canalizării orașului?! Nu sunt bani? Nu sunt proiecte? Nu sunt inițiative benefice pentru cetățeanul care plătește impozite? …Trecerile de pietoni sunt permanent imposibil de parcurs … cand PLOUA! Șoferii de pe strada te uda de sus pana jos…Dlor șefi cu salarii grase de la Primarie: lăsați mașinile personale in garaj si circulați ca simpli cetățeni! Va place?
Locuiesc pe strada Lacului, care are un nume predestinat,strada e lac.Apa nu are unde sa se scurgă, decat în curti, fose, canal de apă si bineinteles, stradă.E o strada în oraș,unde plătim taxe si impozite.Domnul primar,crede ca,e suficient primavara sa trimita câte o mașină cu piatră,pentru a mai astupă găurile.Strada e lac domnule primar!!!
Ii doare pe toti undeva, primar, Vice primar, Aquabis. Mulțumim frumos pentru canalizare sau mai bine zis lipsa ei la nivel de municipiu Bistrita si localitățile componente. Uraaaaa! Uraaaaa! Mulțumim !
Bine mah Turcule poate vrei sa faci tu canalizarea.
Mai multi bani pt. NEWARLAND si HEIDNFELD si pentru pasarele suspendate pietonale. Apa vine si trece administratia proasta ramane iar noi supravietuim cum putem. Hai PA !
ei, dar cum?! PNL si PDL cand au guvernat::))) au facut muuuuulte multe canalizari!!!!!!!!!!!!! o da, foarte multe. Numai ca si le-au dus acasa de suparare!!!! bine ca nu e varza la registrul comertului!!! sau este??? hmmm
Pt Geta, Blat PSD+PNL+UDMR de aceea este încă Turc director la registru , Capisci?