Un șofer care și-a parcat mașina pe linia ferată de pe strada Industriei din Bistrița a dat mari bătăi de cap autorităților locale. Vineri dimineața, mașina de ridicat a Poliției Locale s-a deplasat, în urma unei sesizări, să ridice autoturismul care ar fi putut bloca circulația trenurilor de marfă din zona industrială.
Un șofer a confundat linia ferată cu o parcare. Poliția Locală a ridicat autoturismul
2 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- cata la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Brico la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Mediul, spre mare la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Alex la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Balan Marius -Horea- ecologist la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Jucătoarele și stafful Gloriei au devenit cetățeni de onoare ai județului
- Două mașini s-au ciocnit într-o intersecție de pe Bulevardul Independenței
- Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Se intensifică valul de căldură: cod galben, urmat de cod portocaliu
- Cât de sănătoasă e populația județului. Bolile care câștigă teren
- Ședință CL în 30 iunie: Adrian Crișan, cetățean de onoare al Bistriței
- Bistrița-Năsăud are cea mai tânără populație din Regiunea Nord-Vest, dar …









Sa-i multumim primarului care a ordonat montarea pe ambele trotuare de pe Industriei a barelor de protectie, astfel ca cei care se duc la munca sa fie nevoiti sa-si lase masinile pe unde apuca.
Nu ne asteptam ca taranul cocotat în fruntea urbei sa înteleaga ca oamenii astia care parcheaza aiurea NU SE DUC LA BAR, CI SE DUC LA MUNCA.
Asa e si cazul respectivului care o fi aproximat gresit distanta fata de calea ferata.
Propun sa-l amendam pe nesimtitul asta nenorocit care s-o fi si grabit sa mearga la munca la privat (unde trebuie sa ajunga la fix ca altfel e problema) din taxele caruia traieste o întreaga pleiada de trântori la buget, unii dintre ei fiind responsabili si de situatia parcarilor din oras.
Cetatene, trotuarele nu sint locuri de parcare ! Vad ca nu cunosti legile, asa ca inainte de a arunca cu noroi, informeaza-te ! Eu am sesizat Primaria ca trotuarele au fost transformate in parcari, ca si peton trebuia sa merg pe carosabil ! Capisci ?