Președintele PNL Bistrița-Năsăud, Ioan Turc, spune că ”proiectul de hotărâre referitor la cheltuirea din buzunarul public a circa 2.000.000 de lei pentru achiziționarea și montarea unui teleschi este absurd”: ”Pârtia ne va costa peste 10.000.000 de euro, bani din care am fi putut să facem atât de multe lucrări utile”.
Ioan Turc: Nu veți reuși să readuceţi iarna la 600 de metri printr-o hotărâre de consiliu
5 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- Leo la S-au tras la sorți grupele Ligii Campionilor. Cu cine va juca Gloria Bistrița
- Bistritean la Crește tariful de încărcare a mașinilor electrice la stațiile publice din Bistrița
- Ochilă la Încă un protest spontan la RAAL. Neplătiți, oamenii au oprit lucrul
- Doi la Două mașini s-au ciocnit într-o intersecție de pe Bulevardul Independenței
- Marius la Jucătoarele și stafful campioanei au devenit cetățeni de onoare ai județului
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Tricolorul, înălțat pe catarg la Bistrița. Drapel pe Vf. Ineu din Munții Rodnei
- S-au tras la sorți grupele Ligii Campionilor. Cu cine va juca Gloria Bistrița
- Încă un protest spontan la RAAL. Neplătiți, oamenii au oprit lucrul
- Primăria Bistrița se reorganizează. Cum arată noua organigramă
- Până în 10 iulie, la Bistrița se fac marcaje longitudinale și pentru treceri de pietoni
- Aquabis face angajări
- Sub ”cupola de foc”: cod portocaliu, apoi cod roșu în Bistrița-Năsăud








Ninge, în Kamceatka primăria rusă
Proiectează pârtii pe Dealul Cocoș,
Struților pe schiuri, Bistriță supusă,
Han-Tătarul astăzi ne va fi strămoș.
*
Ninge fain, pe Cocoș
Tunurile scot din coș
Mii de tone de zăpadă.
Ninge fain, doar un moș
Face zilnic alt reproș
Ploii care stă să cadă.
*
Ninge, în Kamceatka este tot mai frig,
Struților pe schiuri, Sfântă Bobotează,
Când urcați la tunuri vin cu voi să strig:
Bistriță supusă, mergi la vot, contează!
*
Ninge fain, pe Cocoș
Tunurile scot din coș
Mii de tone de zăpadă.
Ninge fain, doar un moș
Face zilnic alt reproș
Ploii care stă să cadă.
https://www.youtube.com/watch?v=QfUqXHf898I
Ninge fain pe cocos,
Dar mai bine schiem pe Gaina,
Gaina muntele! Nu gaina…
Pe care se urca un cococs.
Bine le zice surzilor cu ochelari de cal din majoritatea care domina Consiliul Local! Eee, daca mai era USL, sa vezi cum il ascultau toti…
Nu știu cum de îndrăznesc să se gândească la ședință fără ca raportul cerut de contribuabili cu privire la felul cum stâm cu banii ridicați ca împrumut în numele contribuabililor, sau vor să stea în fața Curții de conturi ? Li s-a promis că se va face o sesizare către curte, dar văd că trebuie să împlinim promisiunea, că doar noi nu suntem în campanie electorală încât să promitem orice. Să știe că vom duce la bun sfârșit promisiunea și se vor trezi într-o bună dimineață sub asaltul reprezentanților Curții, care-i vor lua la ”purecat” așa cum știu mai bine. Eu nu știu cum mai pun capul pe pernă acești oameni? Le doresc somn ușor!!!