”Odată cu revenirea în județul nostru a Excelenței Sale Ambasadorul Republicii Belarus în România, Andrei M. Grinkevich, trecem la fapte și inițiem o serie de colaborări concrete. Având o cooperare foarte bună cu Excelență Sa și datorită faptului că din cadrul CS Gloria 2018 fac parte două jucătoare ale echipei naționale de handbal a Belarusului, Natallia Vasileuskaya și Dzyiana Iliyna, invităm naționala acestei frumoase țări la “Cupa județului Bistrița-Năsăud”, care va avea loc în acest an. De asemenea, din dorința de a consolida și dezvolta relațiile bilaterale româno-belaruse din punct de vedere cultural-educațional, am stabilit dezvoltarea unor schimburi de experiență între școlile, colegiile și muzeele dintre județul nostru și un oraș din regiunea Minsk”, a anunțat președintele Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, Radu Moldovan.
Ambasadorul Belarusului, la Bistrița. Ce relații de colaborare s-au stabilit
2 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- Anaful la Trei fete din Năsăud au început o mică afacere cu gust american
- ion la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
- M G la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
- Cristian la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
- Cristi la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Meșterul Leon Burbulea, recompensat pentru promovarea României în Japonia
- Dan Coman: Știți ce puteți face pentru literatura română? Să cumpărați o carte!
- Alin Ușeriu, ”vizionarul faptelor concrete”, premiat de Instituția Prefectului
- Cod galben prelungit: temperaturi ridicate, caniculă, disconfort termic
- Ceremonie în Piața Centrală din Bistrița de Ziua Drapelului Național
- Cum și de când se va schimba la față unul dintre simbolurile Bistriței
- Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi








Ai dreptate cititorule: daca tot suntem slugi, mai bine sa fim slugi la rusi ca doar unii dintre noi “e si pretini”, dragi tovarasi!
Betoon, Belarus (singura tara din Europa care mai are pedeapsa cu moartea pentru cetatenii sai).