Consiliul Județean Bistrița-Năsăud, Biblioteca Județeană „George Coșbuc” Bistrița-Năsăud, în parteneriat cu Clubul Monarhiștilor Bistrițeni și Asociația Culturală „Alexandru Vaida-Voevod”, vă invită joi, 12 decembrie 2019, de la ora 18, în Sala de conferințe „Gavril Scridon” a Bibliotecii Județene „George Coșbuc”, la conferința cu titlul „MS Regele Mihai I al României și Bistrițenii”, susținută de prof. univ. dr. Mircea Gelu Buta.
Conferință la bibliotecă: ”MS Regele Mihai I al României și Bistrițenii”
2 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- Vasile la Cercetătorii vor să afle care sunt fructele cu randament mare la suc. Ce proiect are SCDP
- Balan Marius -Horea- ecologist la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
- Zoran la Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- Ursescu la Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- Reper fals la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Exercițiu de simulare a producerii inundațiilor în bazinul hidrografic Sălăuța
- Campioana Gloria Bistrița și-a aflat programul în noua ediție a Ligii Florilor
- Festivalul Cireșelor: Concert folcloric extraordinar ”Dor Românesc”
- Cercetătorii vor să afle care sunt fructele cu randament mare la suc. Ce proiect are SCDP
- Gloria se pregătește pentru viitorul sezon. Cantonament și meciuri amicale
- Utilaje multifuncționale noi pentru Bistrița. Primele două au fost livrate
- ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”








Domnule Pop sa nu lipsească de la eveniment foștii scriitori care au adus ode regimului comunist în anii grei ai dictaturii comuniste iar acum sunt mari Regaliști care dau lectii despre respectarea drepturilor omului.Nu va infectați de la ei domnule Pop?
Dupa zeci de ani de consultatii si tratamente intr o zona deosebit de” infestata”, am reusit sa ma imunizez si sa raman ,relativ sanatos…Am ajuns sa consider ca,fiecare om are dreptul la a doua sansa si in spiritul tolerantei in care am fost crescut si educat , mergem inainte impreuna, atat cat se poate! Clubul din care fac parte, este deschis tuturor celor care vin cu inima deschisa si cu bune intentii ! Noi consideram ca , cei care acum sunt elevi, adolescenti sau tineri,trebuie sa cunoasca foarte exact si perioada 1866 -1948 ,o perioada foarte interesanta si zbuciumata … S-au infaptuit: Independenta Principatelor romane unite, Unirea cea Mare si…23 August 1944, despre care vom vorbi si seara asta ! Madona, te asteptam cu drag! Cu respect,MNPop