Fotbal: Gloria, remiză în derby-ul cu ACS Mediaș din Seria 7 a Ligii 3

Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a terminat la egalitate, pe teren propriu, cu ACS Mediaș, în derby-ul etapei a 7-a din Seria 7 a Ligii 3 la fotbal.

Scorul final în partida disputată pe Stadionul ”Jean Pădureanu” din Bistrița a fost 2-2 (1-2).

Pentru Gloria a înscris Azdren Llullaku (42, 90+5).

Antrenorul Cristian Pustai i-a trimis în teren pe: Avram, Benga, Tonini, Covaci, Marku, Mitran, Chindriș, Abolaji, Alexandru, Lllullaku, Buziuc.

Echipa bistrițeană rămâne pe locul 3, la trei puncte distanță de primul loc, în timp ce Mediaș, care era lider înainte de această etapă, a căzut pe poziția secundă.

În rundaa următoare, a 8-a, Gloria va juca tot pe teren propriu, cu CIL Blaj, sâmbătă 19 octombrie, de la ora 15.00.

Etichete

2 comentarii

• Un rezultat de 2-2 cu liderul seriei este un rezultat bun, mai ales pentru ca Gloria are director sportiv nou, antrenor nou, jucători noi.
    Acesta e doar începutul…..
    Cred ca Gloria va promova anul acesta.

• Buna ziua,
    Gloria scoate 1 punct in ultimele minute impinsa de la spate de public.
    IN prima repriza MEDIAS peste noi din toate punctele de vedere…Vatca ii da clasa la PUSTAI cu o echipa foarte organizata pe toate compartimentele .L-a Medias de vede munca antrenorului,nu degeaba sunt pe primul lor , l-a noi e harababura peste tot…In minutul 35 cred iese jucatorul nostru ABOLAJI ….varza total baiatul..si intra GABI DEAC care schimba jocul …imediat dupa intrarea lui avem trei ocazi .
    In repriza secunda jucam exact ce vrea MEDIAS …minge lunga pe apararea lor…unde Medias a castigat tot ce era minge la cap….totusi Gabi DEAC impinge jocul de multe ori spre poarta oaspetilor si marcheaza Lllullaku azi de doua ori.