Gloria Bistriţa a învins Sănătatea Cluj, scor 5-0, în primul amical al verii (FOTO)

Gloria Bistriţa, care va debuta în ediţia 2013/2014 a Ligii a II-a în 7 septembrie, a susţinut marţi 23 iulie, pe Stadionul ”Jean Pădureanu”, primul meci de verificare de la reluarea pregătirilor, în compania formaţiei Sănătatea Servicii Publice Cluj (Liga a III-a). Echipa antrenată de Sandu Negrean şi Cristian Coroian s-a impus fără probleme.

Marius Curtuiuş a deschis scorul în minutul 17 şi a stabilit rezultatul la pauză, 1-0. În partea a doua au înscris Marian Chiţu (48), Mario Gheorghe (50), Florin Țârcă (87) şi Dorin Negruţ (88) pentru 5-0 la final.

Gloria în prima repriză: Oghinciuc (Uilean) – Budăcan, Hlinca, D. Matei, D. Sănmărtean – Mariş, Feher, R. Mărginean, C. Roşu – Pădurariu, Curtuiuş.

În repriza secundă au evoluat: Uilean (Albuţ) – Țârcă, Echim, Berceanu, Chibulcutean – R. Radu, Fizeşan, Nalaţi, M. Chiţu – M. Gheorghe, Negruţ. Antrenor principal: Sandu Negrean. Director tehnic: Cristian Coroian.

”Mi-au plăcut atitudinea şi disponibilitatea la efort a jucătorilor. În această perioadă nu ne interesează rezultatele, ci consolidarea relaţiilor de joc, pentru că avem mulţi jucători noi în lot. Vom mai tria din ei”, a declarat antrenorul Sandu Negrean.

Următoarea partidă amicală a Gloriei are loc vineri 26 iulie, de la ora 18.00, tot pe teren propriu, contra echipei de Liga a III-a Unirea Dej.

Începând cu 13 august, echipa bistriţeană va efectua un stagiu de pregătire la Braşov.

Mai multe imagini, pe pagina noastră de Facebook.