Actualitate Recomandări

Gloria obține a 5-a victorie consecutivă în Liga Florilor

Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a reușit a 5-a victorie la rând în Liga Florilor la handbal feminin, acasă cu SCM Universitatea Craiova (locul 8) în etapa a 16-a, și rămâne pe poziția a 2-a în clasament, după CSM București.

Echipa antrenată de Horațiu Pașca a câștigat fără drept de apel, cu scorul de 36-28 (16-6). Aici raportul de joc.

Au marcat: Bianca Bazaliu – 8, Cristina Laslo – 8, Sonia Seraficeanu – 5, Laura Pristăvița – 4, Florina Chintoan – 2, Melinda Terec – 2, Nina Zulici – 2, Deborah Kpodar – 2, Tamires Frossard – 1, Zeljka Nikolici – 1, Paula Posavec – 1.

”Am avut o primă repriză perfectă și o a doua mult mai echilibrată, am luat 22 de goluri în 30 de minute, ceea ce m-a deranjat destul de tare, însă veneam pe un fond de relaxare după prima parte și să nu uităm că am avut la Vâlcea un meci încărcat fizic și psihic. Mă bucur că am câștigat și acest meci, în fața unui adversar de care vă spun sincer că m-am temut, deoarece Craiova poate încurca pe oricine. Ne așteaptă una dintre cele mai importante deplasări din acest sezon, cu Minaur”, a declarat antrenorul Gloriei, Horațiu Pașca.

În etapa a 17-a, Gloria joacă în deplasare cu Minaur Baia Mare (locul 7), duminică 19 februarie, de la ora 11.00.

(Foto 1: Mihai Pintea)